10 kroků k práci snů: Mít ráda svoji práci nestačí!

Nov 23, 2020

Byla jsem naivní. Myslela jsem si, že stačí mít ráda svoji práci a budu se cítit spokojená. Vždyť mě to přeci tak baví! Spletla jsem se. Tímhle myšlením jsem se spokojila s dobrou prací, místo abych si našla práci svých snů. Mít ráda svoji práci je u práce snů samozřejmost, ale je to jen jeden z faktorů. Velmi často se spokojíme s něčím, co je dobré. Přestaneme přemýšlet o věcech, jak by mohly být ještě lepší, protože, co kdyby se to náhodou pokazilo. Začnou naskakovat známé věty: Nerouhej se a važ si toho, co máš. Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše. Bojíme se chtít víc. Pojďme společně zahodit tenhle strach a objevit 10 kroků, které nás dovedou k práci snů.

1. krok: Objevte svůj potenciál

Pokud chceme odemknout svůj plný potenciál, tak musíme o své kariéře přemýšlet strategicky. I já jsem si dlouho myslela, že když mě práce baví, tak to je to ono, že nic víc už nepotřebuju. Náplň práce mě nějaký čas bavila, kolegové i můj přímý nadřízený byli fajn. Jenže po nějaké době, když jsem se naučila většinu věcí, jsem se začala nudit. Moje práce se stala rutinní, přestávala mě motivovat a naplňovat. 

Ve chvíli, kdy se smíříme s rutinou a stereotypem, tak se usadíme v komfortní zóně. Dost často akceptujeme pozice, na kterých už 80% věcí známe. To nám nedává velký prostor pro objevování našich schopností. Jak tedy rozvíjet svůj potenciál? Musíme se na svoji kariéru koukat jako na možnost učit se nové věci. Co nového byste se chtěli naučit? Jakmile zjistíte, kterou z věcí se chcete naučit, pak už jen zbývá říct o tom vašemu nadřízenému a objevit správnou příležitost. Najděte si činnosti, které vás dostávají do flow, které vás fascinují, jen jste dosud nikdy neměli odvahu to zkusit.  

 

2. krok: Nebojte se svých přešlapů 

Strach. Jak se budu cítit, když udělám chybu? Kdo se mi bude smát a za zády mě pomlouvat? Co si o mně ostatní pomyslí? Strach je emocionální berla této doby. Nebojíme se o svůj život, ale bojíme se o své pocity. Pokud za sebou nevidím věci, které jsem mohla udělat lépe, tak se nikam neposouvám. 

Přijměme dělání chyb jako důležitý krok v našem rozvoji. Nikdy se nikam neposuneme, když už se od začátku bojíme toho, že něco zkazíme. Pojďme zkoušet nové věci s tou energií, že uděláme to nejlepší, co umíme. První věc, kterou musíte udělat, je vnitřně se vyrovnat s tím, že nejste neomylní a dokonalí. Je důležité, aby i firmy měly nastavenou kulturu, kde se z chyb lidi mohou poučit. Pomáhejme si vzájemně chyby překonávat a rozvíjet se společně. Chyby jsou důležitou esencí růstu. V práci snů je dělání chyb dovoleno. 

 

3. krok: Sledujte, jak se chová váš přímý nadřízený

Lidé neopouštějí firmy, ale opouštějí své nadřízené. Jedna věc, kterou si ještě v mnoha firmách neuvědomili, je, že člověk, který vede tým lidí, potřebuje jiné znalosti a dovednosti než člověk, který je expert v dané oblasti. Velmi často je člověk povýšen do pozice vedoucího pracovníka na základě svých expertních znalostí a přitom nemá žádné zkušenosti s vedením týmu lidí. Buďme k sobě upřímní, hloubající Einstein s velmi malou dávkou empatie nebude člověk, jemuž chcete vysvětlovat osobní věci, které ovlivňují vaše výsledky v práci. Nejsme roboti a vždy u nás budou převládat emoce nebo okolnosti z osobního života, ať chceme, nebo nechceme. Dobrý vedoucí musí tyhle faktory umět rozpoznat, správně namotivovat, uklidnit i povzbudit. 

Jak na vás působí vás současný šéf? Pro mě osobně je důležité, aby mi dal prostor, věřil mi, podpořil mě, motivoval mě, když mi chybí moje vnitřní motivace. Potřebuji, aby mi pomohl vytvořit příjemnou atmosféru v týmu, kryl mi záda a hlavně, aby mi pomohl odemknout můj plný potenciál a pomohl mi být vidět i v rámci firmy. Ujasněte  si, co od svého nadřízeného čekáte. Pokud u něj nenajdete takové kvality, budete pro něj rádi pracovat? Přeci jen je to člověk, který má velký vliv na vaši spokojenost a rozvoj v práci.

 

4. krok: Plánujte svoji kariéru

Podívejte se na svoji kariéru jako na cestu, na které sbíráte různé znalosti a zkušenosti. Co byste se chtěli všechno naučit, než ukončíte svoji pracovní cestu? Co je vrcholem vaší kariéry? Jakou funkci byste chtěli zastávat, jak by měl vypadat váš pracovní den? Nedá se jít ještě dál?

Dnes stavíte základy vašemu budoucímu životu. 

Přemýšleli jste někdy nad tím, po jak dlouhé době se nacházíte ve své komfortní zóně, když začnete dělat něco nového? Dlouhodobé setrvávání v komfortní zóně podporuje naši lenost a pohodlnost. V dnešní době celkově nemáme rádi, když se necítíme dobře, a tak si řekneme, už mi to stačí, mám se teď dobře. Kam se hnát dál? Pouze 10% lidí se snaží záměrně žít mimo svoji komfortní zónu, jelikož si uvědomují, že pro splnění svých snů a přání z ní musí vyjít do zóny růstu, ve které je nám však často dost nepříjemně. Najděte rovnováhu mezi komfortní zónou a zónou růstu. Nebojte se toho, je to jako skočit do ledové vody. Víte, jaký je to pocit potom? 

 

5. krok: Realizujte se i v dalších oblastech

Učit se věci teoreticky je jedna věc, použít je v praxi je úplně jiná úroveň. Znám firmy, kde si myslí, že zaplatí svému zaměstnanci školení jednou za rok a mají splněno. Pro mě je důležité mít prostor se pravidelně vzdělávat a hlavně mít i prostor převést své zkušenosti do praxe. Každá informace, která nejde použít, je ztracená. 

Jaké možnosti vám firma nabízí pro to, abyste mohli vyzkoušet nové věci v rámci vaší pozice? Seberealizací v nové oblasti spojíte všechny předchozí body. Nejen, že odemknete svůj potenciál a dovolíte si dělat chyby, ale zároveň vám váš nadřízený dává důvěru při plánování vaší kariéry. Překonejte svůj strach, přihlaste se třeba na interní projekt nebo fellowship. Jen praxe vám ukáže, jestli vás nové věci přivedou do flow. Ve chvíli, kdy chceme rozvíjet svůj potenciál, budeme potřebovat nové výzvy. 

 

6. krok: Spoluvytvářejte skvělý kolektiv

Neříkám, že s každým v mém týmu vycházím na výbornou. Občas máme jiný pohled na věc, občas mi u někoho nevyhovuje, jak mi předává informace, někdy musíme řešit nepříjemné věci. Ale jako tým jedeme. Máme jasně nastavené cíle, víme, čeho chceme dosáhnout, a jdeme za tím. Nálada v týmu je většinou příjemná. 

Jak si užívat práci v týmu a být vyhledávaným expertem? Klíč k tomu leží v emocionální inteligenci. Soustřeďte se na to, aby se lidé kolem vás cítili dobře. Vždy se to snažte mít na paměti a vždy se soustřeďte na výsledek a na řešení. Nikdy se nesoustřeďte na hledání viníka a pranýřování. Je důležité pro celý tým se z chyb poučit a najít co nejrychleji řešení. Ve chvíli, kdy se lidé v týmu cítí docenění, vždy udělají něco navíc, aby předvedli své schopnosti. 

 

7. krok: Říkejte si o zpětnou vazbu

Zpětná vazba je nedílnou součástí osobního růstu. Bez zpětné vazby se budeme dopředu posouvat jen velmi pomalu. Zpětnou vazbu lze dát nevybíravým způsobem, a nebo způsobem, že druhý odchází a cítí se stále dobře, i když součástí zpětné vazby byly nepříjemné věci. Zkuste vyhledávat zpětnou vazbu v oblastech, kde byste se potřebovali posunout. O zpětnou vazbu požádejte člověka, o kterém víte, že bude schopen dát objektivní vhled. Je rozdíl, jestli dáváme zpětnou vazbu za účelem ponížit druhého člověka, nebo ho posunout. 

Nezapomínejte na hamburgerové pravidlo: pochválím, nadhodím, co by bylo lepší dělat lépe, a opět pochválím. Bude rozdíl, když někomu řeknu: “Ta tvoje prezentace byla včera pěkně nudná, to jsi nevěděl, pro koho prezentuješ?” Nebo když řeknu: “Tvoje slidy byly pečlivě připravené, to se mi moc líbilo. Možná by ale tohle publikum víc uvítalo praktické věci než teoretické informace. Co kdybys to zkusil do příště ještě upravit? To určitě pomůže udržet jejich pozornost a ty zazáříš víc než včera.” - Nebojte se zpětné vazby, zkuste si o nějakou říct už dnes.  

 

8. krok: Zajímejte se o firemní kulturu

Dnes už bych nešla pracovat do každé firmy. Firemní kultura je pro mě důležitá. Na jakých principech a hodnotách firma staví? Firemní kultura je tvořena nejen zaměstnanci, ale hlavně lidmi, kteří firmu řídí, a jejich vizemi a hodnotami. To, jak si firma váží svých zaměstnanců, se projevuje i na výši platu, kterou je ochotna za kvalitu zaplatit. 

Je firma flexiblní? Jakou šanci mají ženy, aby se dostaly do vedoucích pozic? Jak firma pomáhá udržet rovnováhu mezi pracovním a osobním životem? Vnímá firma lidi jako kreativní jedince se svými názory, nebo je bere jen jako roboty, kteří mají plnit přesně dané úkoly? Myslí i na spokojenost zaměstnanců, nebo se zajímá jen o finanční výsledky? 

Sledujte, jestli se firma prezentuje stejně tak, jak o ní mluví její současní i minulí zaměstnanci. Určitě chcete pracovat pro firmu, na kterou jste hrdí. Na českém trhu existuje spousta anket, kde lze vidět, kdo je nejlepší zaměstnavatel - podívejte se třeba na Klub zaměstnavatelů nebo Top zaměstnavatelé. Jak si vede vaše firma? Na kterém místě je?  

 

9. krok: Pracujte za adekvátní plat

Práce snů je pro mě práce, kde jsem adekvátně finančně ohodnocena. Peníze samozřejmě nejsou zdaleka jediný důvod, proč mám svoji práci ráda, ale jsou důležitou součástí. Jestli dostáváte výplatu, o které si myslíte, že je nefér, nebo vám pokryje jen základní potřeby, tak budete vnitřně frustrovaní a dříve nebo později to na vás dolehne. A v tomto případě nemůžete ani zdaleka hovořit o práci snů. 

Co s tím? Pokud nemáte finance, které si pro sebe a svoji rodinu představujete, tak první věc je, srovnat si v hlavě váš vztah k penězům. Velmi často si neseme limitující názory, které nám brání v tom, abychom se na trhu práce dokázali správně ohodnotit. Jak potřebujete o penězích smýšlet? Jedno z nejúčinnějších cvičení, jak si pročistit vztah k penězům, je napsat jim dopis. Jsou peníze váš nepřítel, přítel, služebník, nebo vy jste jejich otrok? Podívejte se na tento intenzivní minikurz: Jak být za svoji práci lépe placena, který vám pomůže změnit váš vztah k penězům a naučí  vás, jak si říct o výplatu, kterou si zasloužíte. 

 

10. krok: Zajímejte se o vizi, strategii a komunikaci vedení společnosti

Vedení společnosti musí mít pro firmu vizi, na jejímž základě vytváří strategii, kterou detailně představí zaměstnancům. Každý potřebuje vědět, kam firma směřuje, aby správně dokázal najít svoji roli. Bez toho nevíme, proč musíme plnit některé úkoly. Při každé nové práci se ptejme, dává to smysl mně a zapadá to do vize firmy? Nikdo z nás nechce dělat věci jen proto, že to někdo řekl, že už se to tak dělá dlouhou dobu, nebo že to tak dělají všichni. Já osobně chci používat svůj potenciál a chci se podílet na společné vizi. Lidé podporují to, co sami vytvářejí.

Ve chvíli, kdy budete vědět, proč na něčem pracujete, můžete přijít se skvělými nápady. Budete se podílet na rozkvětu firmy, budete s firmou růst, nebudete se bát dělat chyby, budete vnitřně spokojení a budete se do práce těšit. Jak je to možné? Vy totiž budete mít práci vašich snů! 

 

10 kroků k práci snů

Udělejte také 10 kroků potřebných pro přeběhnutí mostu, který od sebe dělí práci, kterou máte ráda, od práce vašich snů. Peníze už dávno nejsou to jediné, co od  zaměstnavatele můžete dostat. Čím víc zkušeností a schopností máte, tím víc si chce vybírat, pro jakou firmu budete pracovat. Pracovat pro firmu, která je v souladu s našimi životními hodnotami a životním stylem, se pomalu stává samozřejmostí. 

Jak daleko jste vy? Žádný most ještě ani nevidíte, jste přímo před branami mostu v práci, kterou máte ráda, a nebo už po mostě kráčíte za prací svých snů? 

Co vám stojí v cestě jít po téhle cestě rychleji? Neváhejte mi napsat. Společně vymyslíme jízdní řád, podle kterého se vám půjde snadněji. 

Sledujte mě na FB, nebo se zapište na priority list do mého 12týdenního programu: Moje práce, můj splněný sen.

Přihlaste se k odběru 5+1 úterní inspirace ke káviččce na hlavní stránce

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.