Jsem úspěšná, jsem na to hrdá a co ty?

Jun 09, 2020

Stejně jako každá žena může být krásná, tak i každá žena může být úspěšná. Krása každé ženy vychází z jejího nitra, z její energie, co vyzařuje. Z úsměvu, když se na vás usměje. 

Chtěla bych kolem sebe vidět všechny ženy výjimečné, krásné a úspěšné. 

Tohle mé přání mne přivedlo k přípravě programu “Životní styl úspěšné ženy”. 

Opravdovým úspěchem není ale to, jestli máme před velkým domem zaparkovanou audinu, nebo zda je u našeho podpisu pracovního mailu uvedeno “ředitelka vesmíru”. - Zažité konzumní pojetí úspěchu je totiž možná tím důvodem, proč spousta lidí slovo “úspěch” nemá ráda a otáčí oči v sloup, když slyší, že druzí jsou úspěšní.

Já slovo “úspěch” miluju. Proč?

Za tím slovem vidím spoustu hezkého: skvělé lidi, projekty, činy.

Chcete si slovo “úspěch” také zamilovat? Řeknu vám, jak se to podařilo mně, a třeba vás to inspiruje.

Úspěch pro mě zahrnuje tři oblasti: sebelásku, sny a emoce. Úspěšná žena má ráda sebe, plní si své sny a umí pracovat se svými emocemi. To vše dokazuje svým chováním, skutky a charakterem. 

 

Sebeláska 

Miluju sama sebe, stavím se na první místo a nemyslím si, že je to sobecké. Sebelásku si ukazuju tím, že jím vcelku zdravě, mám svého osobního trenéra kickboxu, nechávám si od přítele uvařit večeři a každý den si najdu čas na sebe. 

Úspěšná žena projevuje sebelásku tím, že se hýčká a nechává se hýčkat. Dělá věci, co jí přinášejí radost, zdraví, naplnění, lásku nebo pohodu. Každá z nás je jiná - pro někoho sebeláska znamená výlet do přírody, pro někoho je to kávička s kamarádkou a pro dalšího čtení dobré knihy. - Jak se nejraději rozmazlujete vy?

A proč nevnímám uhoněné manažerky jako úspěšné? - Stres, žádný čas na sebe a svoje přátele jsou první známky toho, že zapomněly na sebelásku. Stejné zapomnění na sebelásku ovšem platí i u lidí pracujících v pozicích, které je finančně či emočně neuspokojují. Jít každé ráno do práce, kterou nemám ráda, je hodně vzdáleno od sebelásky. 

 

Sny

Mám spoustu životních snů, některé jsou malé a některé obrovské. Můj obrovský sen je odjet na tři měsíce do Thajska a trénovat tam kickbox, můj malý sen je naučit se meditovat každý den. A takových snů mám na svém seznamu spoustu. - Jaké jsou ty vaše sny?

Zbožňuji odškrtávat si svoje sny ze seznamu jako splněné a zároveň miluji přidávat si do seznamu sny další. A vůbec mi nevadí, že některé vypadají jako pořádná science fiction. Přiznávám, původně jsem si chtěla Brada Pitta vzít, teď jsem to změnila na společnou večeři ve dvou. Ve vší počestnosti samozřejmě. 

Tyhle typy snů možná miluji ze všeho nejvíc, protože to jsou sny, které tlačí moje hranice komfortní zóny do neuvěřitelných dimenzí. Mrzí mě, že spousta žen zapomněla při dospívání snít, radovat se z maličkostí a představovat si budoucnost v barvách, z kterých se točí hlava. Není na čase začít zase snít?

 

Emoce

Jedna věc mě vždy zaručeně rozbrečí - a to, když se podívám na nějaké video, kde někdo jen tak někomu pomůže. Jen proto, že chce. To se mi slzy derou do očí. Jinak se po většinu času cítím prímově. 

Emoce jsou hybnou silou našich životů. Emoce nám zamotají hlavu, donutí nás plakat, nebo se smát. Všimli jste si, že dospělí se v porovnání s dětmi téměř nesmějí, nebo svůj smích kontrolují? Není to škoda? Úspěšná žena umí se svými emocemi pracovat s nadhledem. Rozumí přesně tomu, odkud se berou. Umí jim dát průchod, ale takovým stylem, že jimi neničí vztahy s okolím, nebo výsledek v dané situaci. 

Každý z nás zná nějakého člověka, který neumí své emoce ovládat. Hysterické scény jsou krásný příklad toho, že na sobě žena přestala pracovat. Většinou si žena dá nálepku “hysterka” a situace je vyřízená. Bere to tak, že už je prostě taková, je to pro ni takhle lehčí a pohodlnější. 

Neměli bychom však zapomínat, že každý člověk se může změnit, někdy to trvá delší dobu, ale o to víc je změna krásná. Je nádherné se podívat zpět a vidět za sebou cestu, kterou jsme ušli. - Jak to máte s emocemi vy? Dusíte je v sobě, umíte je kontrolovat, umíte je vypustit?


Co je tedy úspěch?

Úspěch stejně jako krása vychází zevnitř. Rozdíl je v tom, že úspěch musí jít ruku v ruce s akcí. 

Když budeme jen snít a nikdy své sny neproměníme v realitu, tak pro co jsme žili? V životě děláme spoustu věcí, protože nám v hlavě jede, že takhle to dělají všichni, nebo že se to od nás očekává. Je tohle sebeláska? 

Co byste udělali, kdyby vám bylo úplně jedno, co si o vás ostatní lidé myslí? Přemýšleli jste někdy o tom, jak byste se chtěli cítit? Každý den nemůže být skvělý, špatné dny potřebujeme k tomu, abychom si vážili těch dobrých. 

Co kdybyste se ale naučili mít co nejvíce těch skvělých dnů? 

Co kdybyste začali víc řešit, jak se chcete cítit a začali podle toho žít?

Pamatujte:

Sebeláska.

Sny.

Emoce.

Tři základní stavební kameny úspěchu. 

Úspěšní lidé jsou mistry svého vnitřního světa, vědí přesně, co od života chtějí. Ví, jaké jsou jejich základní hodnoty, a nikdy by nepřekročili pomyslnou čáru, aby se pak sami sobě nemohli podívat do očí. Nebojí se předsudků ostatních lidí, nebojí se, že budou jiní. Mají se rádi, proto si plní své sny a cítí se tak, jak si přejí po většinu dní. 

Úspěšné ženy žijí, ne jenom přežívají. 

Přichází váš čas stát se úspěšnou ženou?

Dveře do programu: “Životní styl úspěšné ženy” se otevřou již v září 2020. Pokud chcete dostat detailní informace až bude vše připraveno, zaregistrujte se zde

Audit života úspěšné ženy - online kurz, který vám pomůže podívat se na váš život z větší perspektivy, ujasnit si, co od života chcete, po čem toužíte nebo jaký máte vztah k penězům. Detaily si přečtěte zde

Close

50% Complete

Two Step

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.